Profesjonalne stoły terapeutyczne

Stoły terapeutyczne są zaprojektowane celowo dla terapeutów oraz masażystów w celu kuracji i masowania pacjentów. Funkcje, które należy wziąć pod szczególną uwagę przy kupnie stołu terapeutycznego zrecenzowane są niżej.

W jaki sposób kupić stoły do masażu i rehabilitacji? Przeznaczenie.

Mnóstwo stołów zabiegowych zaplanowano z myślą o różnorodnych praktykach i tak samo jak dużo stołów jest budowanych oraz zaprojektowanych z dedykacją dla rzeczowych praktyk terapeutycznych! W znacznej większości wypadków stoły do masażu to te, jakie czasem spełniają dwoiste funkcje. Własnością wspólną tych stołów jest to, że są one podzielone na części, co umożliwia rozstawienie należytej pozycji pacjenta w wyznaczonych procedurach oraz indywidualne masowanie indywidualnych obszarów układu nerwowego oraz mięśniowego.

Dla masażystów oraz ich pacjentów ważnym szczegółem stołu jest gruba, przydatna wyściółka. Grubsze wyściółki umożliwiają pacjentom wygodniejsze oraz bardziej zrelaksowane warunki w czasie masażu i kuracje, a także są odporne na głębokie naciski wywierane podczas masażu. Warto również postawić na te, które mają dodatkową podpórkę na głowę.

Masaż leczniczy dla dam w ciąży jest niesłychanie potrzebną specjalnością. Masaż może złagodzić pojedyncze bóle oraz brak elastyczności mięśni, reprezentatywne dla ciąży. Dostępne są właściwe stoły z zagłębionymi obszarami, które mogą pomieścić powiększone piersi oraz brzuch kobiety w ciąży, zapewniając zupełną wygodę.

Stoły do fizykoterapii i rehabilitacji sportowej są najczęściej o wiele bardziej płaskie oraz mniej gęsto wyściełane aniżeli tuzinkowe stoły do masażu. W przypadku tych stołów skupiamy się mniej na komforcie, a bardziej na umożliwieniu terapeucie efektywnej manipulacji ciałem i umożliwieniu pacjentowi wykonywania dokładnych ruchów terapeutycznych, o jakie fachowiec poprosi.

Dogodna powierzchnia: model naścienny czy wolnostojący?

Jeśli przestrzeń w gabinecie jest zawężona, masz prawo rozważyć zamontowany na ścianie stół terapeutyczny. Stoły te obracają się w górę czy też w dół, gdy nie są używane, dzięki czemu osiągalne jest więcej miejsca.